Aranżujemy przedpokój: tynk dekoracyjny w formie mozaiki

Aranżujemy przedpokój: tynk dekoracyjny w formie mozaiki

Przedpokój stanowi bardzo ważne miejsce w każdym domu i mieszkaniu, ponieważ przez właśnie to niepozorne na pierwszy rzut oka pomieszczenie musi przejść każdy domownik i gość. Można powiedzieć, że przedpokój stanowi obok salonu prawdziwą wizytówkę domu, ale niestety często nawet przy remoncie jest pomijany. Warto zmienić to podejście, dlatego też w dzisiejszym artykule podpowiadamy jaki tynk do przedpokoju będzie najlepszy.

Tynk ozdobny: co na ściany w przedpokoju?

Generalny remont mieszkania nie powinien skupiać się jedynie na pokojach, kuchni i łazience, ponieważ przedpokój również stanowi bardzo ważne pomieszczenie. Jak w stosunkowo ekonomiczny sposób poprawić jego wygląd? Jeżeli nie chcesz wydawać majątku, dobrą opcją będzie postawienie na tynk ozdobny. Tego rodzaju ściany będą stanowiły same w sobie element dekoracyjny pomieszczenia, a przez to wszelkie dodatkowe ozdoby, na których najczęściej „tylko zbiera się kurz” staną się faktycznie zbędne i rzeczywiście niepotrzebne. Tynk mozaikowy w przedpokoju nie tylko dobrze się prezentuje, ale jest też niezwykle praktycznym rozwiązaniem, ponieważ łatwo się go rozprowadza i jest odporny na uszkodzenia. Duża liczba zalet tego rodzaju dekoracji sprawia, że ozdobny tynk mozaikowy jest często stosowany w przedpokojach, ale i na klatkach schodowych w miastach. Dodatkowo dzięki temu, że materiał ten dobrze znosi wilgoć, można go również spotkać w łazienkach i na zewnątrz przy elewacji, dlatego też nawet jeżeli po remoncie zostanie trochę materiału, będzie można go jeszcze dobrze wykorzystać.

Polecamy również  Odbior budowy - co warto wiedzieć?

Tynk mozaikowy – inspiracje, które wybraliśmy

Szary kolor w przypadku tynku mozaikowego do przedpokoju to zdecydowany zwycięzca pod względem popularności. Dlaczego tak jest? Praktyka pokazuje, że szarość stanowi naprawdę praktyczny odcień, który pasuje właściwie do wszystkiego. Szary kolor idealnie będzie komponował się z bielą, ale też z różem, błękitem, czernią, intensywną żółcią, a nawet z pomarańczą. Bardzo dobrym pomysłem (i aktualnie mocno wpisującym się w trendy aranżacyjne) będzie też tynk mozaikowy w kolorze piaskowym. Taki żółto-kremowy odcień ma bardzo ciepłą tonację, która od razu sprawia, że mieszkanie zyskuje domowy i bardziej gościnny klimat niż w przypadku szarości. Ciekawym pomysłem jest też kolor brzoskwiniowy, ale również kolor fioletowy i niebieski. Mozaika w tak „odważnych” barwach z pewnością przykuje uwagę gości i sprawi, że dom zostanie zapamiętany na dłużej. Tak mocny element sprawia, że wystarczą już tylko proste meble użytkowe, aby cała aranżacja wyglądała jak należy.

Mozaika w przedpokoju: dlaczego warto?

Tynk mozaikowy w przedpokoju w znaczący sposób może poprawić wygląd całej aranżacji, a poza tym koszt remontu nie będzie mocno nadwyrężał budżetu domowego. Estetyczny przedpokój zachęca gości do wejścia dalej i sprawia, że pierwsze wrażenie gości jest pozytywne. Co więcej mozaika w tym pomieszczeniu może zostać dobrana naprawdę idealnie do wnętrza mieszkania, ponieważ kolorystyka zależy tak naprawdę od preferencji klienta, a palety są bogate w różnorodne odcienie barw. Tynk ozdobny po zaschnięciu jest też niezwykle trwały i odporny na uszkodzenia, dlatego też nie ma obaw, że zostanie uszkodzony np. przez kota czy psa, który jest traktowany jak członek rodziny. W przypadku rodzin z małymi dziećmi ten rodzaj dekoracji w przedpokoju również jest odpowiedni. Czyszczenie tynku mozaikowego jest niezwykle proste – nadaje się do mycia i szorowania, dzięki czemu nawet po wielu latach wygląda naprawdę dobrze.

Polecamy również  Na co warto zwrócić uwagę podczas wymiany instalacji elektrycznej w domu?

Czy warto otynkować mały przedpokój? Nasze porady

Praktyka aranżacyjna pokazuje, że małe mieszkania rządzą się swoimi prawami i nie zawsze to, co dobrze sprawdza się w lofcie lub dużym domku jednorodzinnym będzie tak samo dobrze wyglądać w przypadku małej kawalerki, mini-mieszkanka w bloku czy mikro-apartamentu. Czy przy ograniczonej metrażowo przestrzeni tynk mozaikowy to równie dobry pomysł? Okazuje się, że całkiem niezły, ponieważ tynk mozaikowy w przedpokoju sprawdzi się nawet w przypadku naprawdę niewielkich rozmiarów tego pomieszczenia. Ten rodzaj tynku nie pogrubia ścian, przez co nie potrzebne są obawy, że przestrzeń zostanie faktycznie zmniejszona. W praktyce grubość tynku mozaikowego to jedynie grubość kruszywa, czyli niezauważalne dla oka 1-2 mm, ale by mieć 100% pewności, że ozdoba przedpokoju nie wpłynie negatywnie na optyczne wrażenie gości o jego wielkości, do małych pomieszczeń wybieraj jasne kolory. Delikatna szarość, rozbielona żółć czy jasny kolor kremowy będą idealne. Ciemne barwy mogłyby nieco przytłoczyć mały przedpokój, dlatego też warto ich unikać.

Treść została stworzona na podstawie: https://meblemarkt.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *